Informacje o uzdrowisku

Uzdrowisko Lúčky jest położone w otwartej od południa górskiej dolinie, pod zboczem szczytu Chocz (Choč), na granicy dwóch regionów Orawy i Liptowa, na wysokości 621 m n.p.m. W odległości 14 km na północny-wschód znajduje się miasto Rużomberk (Ružomberok). Lúčky znajdują się w odległości 280 km od stolicy Słowacji, Bratysławy, na trasie Bratysława – Żylina– Koszyce. Uzdrowisko jest zlokalizowane w cichym górskim otoczeniu. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą odpocząć od zgiełku dnia codziennego.


 

Leczenie uzdrowiskowe w Lúčkach zalicza się do najbardziej skutecznych metod leczniczych. Istota wszystkich terapii balneologicznych polega na niespecyficznym działaniu ogólnym, które wpływa na samopoczucie i odgrywa pozytywną rolę w procesie zdrowienia przede wszystkim poprzez regulację funkcji wegetatywnych organizmu.

Od 1950 roku uzdrowisko specjalizowało się wyłącznie w leczeniu chorób kobiecych i ginekologicznych, ale w 2005 roku przywrócono terapie ukierunkowane na leczenie schorzeń układu ruchowego. W 2008 roku wśród wskazań pojawiły się również choroby zawodowe. Uzdrowisko stworzyło również dobre warunki do profilaktyki i leczenia osteoporozy. Woda mineralna ze źródeł HGL – 3 i BJ – 101 (Walentyna) jest wykorzystywana we wszystkich basenach i kąpielach indywidualnych. Jednocześnie nadaje się do picia i jest dostępna nie tylko dla gości uzdrowiska, lecz również dla wszystkich odwiedzających.

Dla gości uzdrowiska przygotowano obiekty noclegowe różnych kategorii, od standardowych pokoi po apartamenty w hotelu uzdrowiskowym Choč***, oraz w obiektach Adam**Barbora**Cyril** i Liptov**. Od lipca 2009 roku funkcjonuje również obiekt MAJA**, za sprawą którego liczba miejsc noclegowych wzrosła o 38.

W 2008 roku uzdrowisko udostępniło nowy całoroczny AQUA – VITAL PARK, w którym znajduje się basen do siedzenia wypełniony leczniczą mineralną wodą termalną o temperaturze 36 °C – 38 °C, basen rekreacyjny z wodą o temperaturze 28 °C – 33 °C z licznymi atrakcjami (fotele i leżaki nadmuchiwane, sztuczna fala, grzybek, dysze masujące, bicze wodne, podwodne oświetlenie) oraz kompleks saun (sauna fińska, sauna mentolowa, rzymskie kąpiele parowe, kąpiele Kneippa i tepidarium). Do dyspozycji jest również dzielony basen wewnętrzny z wodą leczniczą o temperaturze 33 i 35 °C. W kompleksie AQUA – VITAL Park znajduje się również Snack bar oferujący szeroki wybór dań i napojów a la carte oraz sala bankietowa na imprezy zamknięte.

Uzdrowisko jest odpowiednie dla gości w każdym wieku, oferuje różne rodzaje pobytów – lecznicze, leczniczo-profilaktyczne, odchudzające, dla seniorów, specjalne programy dla kobiet i dla mężczyzn, pobyty turystyczne i narciarskie, pobyty ukierunkowane na leczenie osteoporozy, sylwestrowe, wielkanocne, weekendowe.

Zarząd uzdrowiska stara się dostosować ofertę do potrzeb klientów i organizuje różnego rodzaju promocje, aby zwiększyć zainteresowanie pobytami.

 Dzięki systematycznej poprawie jakości świadczonych usług uzdrowisko przyciąga coraz większą liczbę gości, kierując się zasadą, która obowiązuje wszędzie na świecie, w myśl której „najlepszą reklamą jest zadowolony klient“.

 

 

Rezerwacja

Pobyty według życzenia - rezerwacja bez wiązania